You are currently viewing Moje życie codzienne – tacy jesteśmy

Moje życie codzienne – tacy jesteśmy

Projekt pn. „Życie to sztuka filmowa – moje emocje” finansowany z Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWE FIO na lata 2021-2030.

Towarzyscy, weseli, z poczuciem humoru, odpowiedzialni, pracowici – tacy jesteśmy. Opowiadamy o sobie i swojej codzienności.

Iwona mieszka z mamą Bronisławą. W tym samym bloku mieszka jej chrzestna Krysia, z którą ma bardzo dobry i bliski kontakt. Mogą na siebie liczyć. Wielkim wsparciem jest brat Darek, jego żona Renata i ich syn Damian (chrześniak Iwony). Często się odwiedzają. Bliscy Iwonie są również teściowie brata – Edzia i Wiesław. Tworzą rodzinę, wspólnie spędzą tegoroczną Wigilię. Iwona jest fanką „harlekinów”. Ma ich ogromną kolekcję. Przeczyta kolejne tomy i dzieli się nimi z innymi. Lubi disco polo, bajki, wykreślanki. Jest towarzyska lubi spotkania ze znajomymi „z Ośrodka na Focha” (jak to ujmuje). Opisuje siebie jako osobę wesołą, konkretną, zdecydowaną, ale z dużym poczuciem humoru.

Marta jest miła, konkretna, obowiązkowa, punktualna, pilna, prawdomówna, konkretna i bardzo dobrze zorganizowana. U niej wszystko wpisane jest w grafik, którego bardzo przestrzega. Jak się za coś bierze, to się nie poddaje. Robi to do końca. Jest bardzo zaangażowana, stawia sobie wysoko poprzeczkę, wszystko robi nie na 100 ale 200 proc. Jest bardzo aktywna. Ćwiczy warsztat wokalny, rozwija talent aktorski i dziennikarski. Mieszka z mamą. Ma siostrę Anię, szwagra Łukasza i siostrzeńców – Piotrusia, Błażeja i Tomka (to jej chrześniak). Rodzinę uzupełniają czworonogi – pies Pika i kot Koko. Marta związana jest również ze swoim rodzeństwem ciotecznym.

Konkretny i odpowiedzialny jest również Maksymilian. Z ogromnym zapałem opowiada o sporcie i polityce. Ale nie wszystko traktuje ta poważnie, zwłaszcza, gdy wchodzi na parkiet – wtedy jest królem. Uwielbia tańczyć, słuchać „starego disco polo”, śpiewać, dobrze się bawić. Na co dzień mieszka z mamą i tatą. Ma rodzeństwo i liczne zwierzaki. Jest fanem „Trylogii” Henryka Sienkiewicza. Lubi ją zarówno czytać jak i oglądać na ekranie w reżyserii Jerzego Hoffmana.

Życie Marka przebiega zgodnie z ustalonym planem. Spotyka się z sąsiadami, ma doby charakter, jest towarzyski i pomocny. Lubi miło spędzać czas. Ma zadbane mieszkanie, utrzymuje w nim porządek, dba o kwiatki i papugi. Zawsze może liczyć na wspomnianych sąsiadów i rodzeństwo – dwie siostry i dwóch braci. Jest lubiany i lubi ludzi. Gdy pogoda dopisuje wychodzi na spacery, gdy pozostaje w domu ogląda „Wiadomości” sport, a także słucha muzyki.

Robert mieszka zaś z mamą, tatą i babcią, siostra – wyprowadziła się i założyła swoją rodzinę. Przyjeżdża jednak regularnie do swoich bliskich, dzięki temu w domu Roberta nie brakuje gości. Obowiązków również, bo jak podkreśla, zawsze jest coś do roboty, a on czuje się gospodarzem. Zawsze znajduje jednak czas na swoje pasje. Interesuje się muzyką, potrafi grać na organach, ma dwa śpiewniki i z nich wybiera repertuar. Ma również zdolności malarskie.

Opowiadamy o sobie, każdy z nas jest inny, choć łączy nas to, że jesteśmy towarzyscy i potrzebujemy obecności innych ludzi. Nie unikamy ich, chcemy bawić się, rozmawiać, spotykać się. Jesteśmy częścią społeczeństwa. Zaznaczamy to, że mamy w nim swoje miejsce. To dla nas ważne!